Kontakt

VÄLKOMMEN TILL WELAND

Weland är uppdelad i två försäljningsområden, produkter och plåtbearbetning. Vår målsättning är att ge dig som kund bästa möjliga service. Nedan har vi samlat kontaktuppgifter och beskrivningar för våra olika verksamhetsområden. Hittar ni inte det ni söker är ni välkomna att ta kontakt med vår växeln så guidar dom er rätt. 0371-344 00.


Kontakta oss

Lars Kennethsson
Försäljningschef

Tel: 0371-344 42

E-post: lars.kennethsson@weland.se

Ola Forsberg
Säljare

Tel: 0371-344 45

E-post: ola.forsberg@weland.se

Henric Johansson
Säljare

Tel: 0734-42 54 60

E-post: henric.johansson@weland.se

Marcus Johansson
Säljare

Tel: 0371-344 48

E-post: marcus.johansson@weland.se

Hung Le
Säljare

Tel: 0734-42 57 17

E-post: hung.le@weland.se

Beko Muratovic
Säljare

Tel: 0734 42 54 36

E-post: beko.muratovic@weland.se

Jörgen Petersson
Säljare

Tel: 0734-42 54 59

E-post: jorgen.petersson@weland.se

Peter Sköld
Säljare

Tel: 0734-42 54 40

E-post: peter.skold@weland.se

Sök med postnummer

Fredrik Albinsson
Försäljningschef

Tel: 0371-344 70

E-post: fredrik.albinsson@weland.se

Mattias Andersson
Säljare

Tel: 0371-344 07

E-post: mattias.andersson@weland.se

Alexander Johnsson
Säljare

Tel: 0371-344 49

E-post: alexander.johnsson@weland.se

Jakob Josefsson
Säljare

Tel: 0371-344 31

E-post: jakob.josefsson@weland.se

Göran Lagesson
Säljare

Tel: 0371-344 47

E-post: goran.lagesson@weland.se

Stefan Lingtell
Säljare

Tel: 0371-344 43

E-post: stefan.lingtell@weland.se

Simon Lundberg
Säljare

Tel: 0371-344 28

E-post: simon.lundberg@weland.se

Johan Palm
Säljare

Tel: 0371-344 69

E-post: johan.palm@weland.se

Carl Persson
Säljare

Tel: 0371-344 68

E-post: carl.persson@weland.se

Oscar Welandson
Säljare

Tel: 0371-344 98

E-post: oscar.welandson@weland.se

Jonas André
Säljare - Export

Tel: 0371-344 08

E-post: jonas.andre@weland.se

Hans Larsson
Säljare - Export

Tel: 0371-344 03

E-post: hans.larsson@weland.se

Fredrik Edenborg
Säljare Entresol & Lagerinredningar

Tel: 0371-344 52

E-post: fredrik.edenborg@weland.se

Marcus Andersson
Säljare Entresol & Lagerinredningar

Tel: 0371-344 66

E-post: marcus.andersson@weland.se

Björn Henriksson
Vice VD

Tel: 0371-344 05

E-post: bjorn.henriksson@weland.se

Mattias Andersson
Marknadsansvarig

Tel: 0371-344 07

E-post: mattias.andersson@weland.se

Fredrik Albinsson
Försäljningschef produkter

Tel: 0371-344 70

E-post: fredrik.albinsson@weland.se

Lars Kennethsson
Försäljningschef plåtbearbetning

Tel: 0371-344 42

E-post: lars.kennethsson@weland.se

Daniel Vågenäs
Konstruktionschef

Tel: 0734-42 54 24

E-post: daniel.vagenas@weland.se

Albin Holm
Produktionschef

Tel: 0734-42 54 17

E-post: albin.holm@weland.se

Anita Westin
Kvalitetschef

Tel: 0734-42 54 94

E-post: anita.westin@weland.se

Hitta till Weland AB

VÄXEL

Telefon: 0371-344 00
Fax: 0371-317 78

Öppettider: 7.30 - 16.30
(Lunchstängt 12.00 - 13.00)

BESÖKSADRESS

Weland AB
Malmgatan 34
Box 503
S-333 28 Smålandsstenar

ADRESS GODSTRAFIK

Weland AB
Västegatan 25
S-333 30 Smålandsstenar



Agenter

Irland

Steel Flooring Products


+353 (0)21 477 21 05
http://www.steelflooring.ie/

Island

Áltak


+354 577 41 00
altak@altak.is
http://altak.is

Schweiz

Exinco AG


+41 448 44 23 87
berlinger@bluewin.ch

USA

HIDEK Supply


+1 336 254 40 57
hideksupply@triadbiz.rr.com
http://www.hidek.com/