Ytbehandling

Ytbehandling

Weland utför olika typer av ytbehandling av gods. Målning, varmförzinkning och betning.

Målning

Grundmålning till färdigmålning utförs i vår moderna anläggning. Färdiglackering med NCS- eller RAL-skalans alla nyanser.

Läs mer »



Varmförzinkning

Ett mycket effektivt sätt att rostskyddsbehandla stålprodukter mot rostangrepp. Ytbehandlingen kan i sin tur lackeras i NCS- eller RAL-kulör.

Läs mer »



Betning

Genom betning återställs ytskiktet efter svetsning och slipning av rostfria föremål.

Läs mer »




Sök efter bilder
   
Visa sida av 1

Resultat är filtrerat på: 

  • bf1042.jpg

    bf1042.jpg

    2013-02-28


    Ingår i galleri:

    Varmförzinkning

  • ovriga-produkter3_bf1006.jpg

    ovriga-produkter3_bf1006.jpg

    2010-04-09


    Ingår i galleri:

    Varmförzinkning

  • aw2451.jpg

    aw2451.jpg

    2013-02-28


    Ingår i galleri:

    Målning

  • ovriga-produkter6_4715.jpg

    ovriga-produkter6_4715.jpg

    2010-04-09


    Ingår i galleri:

    Målning

  • ovriga-produkter4.jpg

    ovriga-produkter4.jpg

    2010-04-09


    Ingår i galleri:

    Varmförzinkning

  • ovriga-produkter5_zink.jpg

    ovriga-produkter5_zink.jpg

    2010-04-09


    Ingår i galleri:

    Varmförzinkning

  • aw3319.jpg

    aw3319.jpg

    2013-02-28


    Ingår i galleri:

    Målning

  • bf1067.jpg

    bf1067.jpg

    2013-02-28


    Ingår i galleri:

    Varmförzinkning

  • bf1057.jpg

    bf1057.jpg

    2013-02-28


    Ingår i galleri:

    Varmförzinkning

Välj galleri

Försäljning Sverige

Vilken säljare ska jag kontakta? (xxxxx)

Direktfax: 0371-344 78

Fredrik Albinsson

Direkttelefon: 0371-344 70

E-post: fredrik.albinsson@weland.se

Vcard: vCard

Mattias Andersson

Direkttelefon: 0371-344 07

E-post: mattias.andersson@weland.se

Vcard: vCard

Alexander Johnsson

Direkttelefon: 0371-344 49

E-post: alexander.johnsson@weland.se

Vcard: vCard

Jakob Josefsson

Direkttelefon: 0371-344 31

E-post: jakob.josefsson@weland.se

Vcard: vCard

Göran Lagesson

Direkttelefon: 0371-344 47

E-post: goran.lagesson@weland.se

Vcard: vCard

Stefan Lingtell

Direkttelefon: 0371-344 43

E-post: stefan.lingtell@weland.se

Vcard: vCard

Oscar Welandson

Direkttelefon: 0371-344 98

E-post: oscar.welandson@weland.se

Vcard: vCard

Johan Palm

Direkttelefon: 0371-344 69

E-post: johan.palm@weland.se

Vcard: vCard

Försäljning export

Direktfax: 0371-344 78

Jonas André

Direkttelefon: 0371-344 08

E-post: jonas.andre@weland.se

Vcard: vCard

Hans Larsson

Direkttelefon: 0371-344 03

E-post: hans.larsson@weland.se

Vcard: vCard