Lagerförda utemöbler

Utemöbler

Weland har tagit fram en serie sittvänliga utemöbler för offentlig miljö och miljöer där möblerna utsätts för hårdhänt behandling t.e.x i parker, rastplatser, tunnelbanor m.m. I serien ingår bänkar och ”rastmöbler" (soffor+bord).

Bänk Bonum

Bänk Bonum tillverkas av galler i varmförzinkat stål. Robust, men ändå “tufft” utförande för användning både utomhus och inomhus. Lämplig för offentlig miljö, som t.ex. gator och torg, parker, golfbanor, rastplatser, campingplatser, badplatser, m.m. eller för privat bruk.


Rastmöbel Bonum Duo

Rastmöbel Bonum Duo tillverkas av galler i varmförzinkat stål. Till parkeringsplatser, vid kiosker, gatukök, rastplatser, restauranger, campingplatser, badplatser, skidanläggningar m.m. Överallt där du vill sitta ned och pausa en stund.


 


Sök efter bilder
   
Visa sida av 1

Resultat är filtrerat på: 

  • ovriga-produkter24_aw1693.jpg

    ovriga-produkter24_aw1693.jpg

    Rastmöbel

    2010-04-09


    Ingår i galleri:

    Utemöbler

  • ovriga-produkter26_201295_6.jpg

    ovriga-produkter26_201295_6.jpg

    Rastmöbel

    2006-01-04


    Ingår i galleri:

    Utemöbler

  • aw00001692.jpg

    aw00001692.jpg

    Bänk Bonum är tillverkad av varmförzinkat stål.

    2016-10-03


    Ingår i galleri:

    Utemöbler

  • aw00005309.jpg

    aw00005309.jpg

    Bänk Bonum är en stilren bänk som passar i alla miljöer.

    2016-10-03


    Ingår i galleri:

    Utemöbler

  • aw00003868.jpg

    aw00003868.jpg

    Welands rastmöbel Bonum Duo är perfekt för picknickar.

    2016-10-03


    Ingår i galleri:

    Utemöbler

  • ovriga-produkter1_201295_1.jpg

    ovriga-produkter1_201295_1.jpg

    Gallersoffor i Smålandsstenar

    2006-01-02


    Ingår i galleri:

    Utemöbler

  • ovriga-produkter2_soffa.jpg

    ovriga-produkter2_soffa.jpg

    Gallersoffa på gågata

    2006-01-04


    Ingår i galleri:

    Utemöbler

  • aw00003859.jpg

    aw00003859.jpg

    Welandsrastmöbel Bonum Duo passar utmärkt i parkmiljö.

    2016-10-03


    Ingår i galleri:

    Utemöbler

  • ovriga-produkter25_201295_7.jpg

    ovriga-produkter25_201295_7.jpg

    Rastmöbel, Mått LxBxH = 1305 x 1850 x 730 mm. Vikt: 68 kg.

    2006-01-04


    Ingår i galleri:

    Utemöbler

Välj galleri

Försäljning Sverige

Vilken säljare ska jag kontakta? (xxxxx)

Direktfax: 0371-344 78

Fredrik Albinsson

Direkttelefon: 0371-344 70

E-post: fredrik.albinsson@weland.se

Vcard: vCard

Mattias Andersson

Direkttelefon: 0371-344 07

E-post: mattias.andersson@weland.se

Vcard: vCard

Alexander Johnsson

Direkttelefon: 0371-344 49

E-post: alexander.johnsson@weland.se

Vcard: vCard

Jakob Josefsson

Direkttelefon: 0371-344 31

E-post: jakob.josefsson@weland.se

Vcard: vCard

Göran Lagesson

Direkttelefon: 0371-344 47

E-post: goran.lagesson@weland.se

Vcard: vCard

Stefan Lingtell

Direkttelefon: 0371-344 43

E-post: stefan.lingtell@weland.se

Vcard: vCard

Björn Sandwall

Direkttelefon: 0371-344 67

E-post: bjorn.sandwall@weland.se

Vcard: vCard

Oscar Welandson

Direkttelefon: 0371-344 98

E-post: oscar.welandson@weland.se

Vcard: vCard

Johan Palm

Direkttelefon: 0371-344 69

E-post: johan.palm@weland.se

Vcard: vCard

Simon Lundberg

Direkttelefon: 0371-344 28

E-post: simon.lundberg@weland.se

Vcard: vCard

Försäljning export

Direktfax: 0371-344 78

Jonas André

Direkttelefon: 0371-344 08

E-post: jonas.andre@weland.se

Vcard: vCard

Hans Larsson

Direkttelefon: 0371-344 03

E-post: hans.larsson@weland.se

Vcard: vCard