Trappsteg av slitsdurk

Trappsteg av slitsdurk

Weland lagerhåller raka trappsteg i slitsdurk typ TSD.

Slitsdurken är tack vare den tandade ovansidan mycket halksäker och den släpper igenom smuts, olja och annat spill. Tack vare den goda genomsläppligheten behöver durkplanen normalt inte städas.

Varmförzinkat utförande.

Weland tillverkar även kompletta trappor, helt enligt kundönskemål.


Måttuppgifter

Trappsteg med längd upp till 900 mm har gavel med höjd 60 mm. Längd 1000 mm och däröver har 70 mm gavel.

Slitsdurksteg, mått

Gavel trappsteg

Gavelmått (borrhålsplacering A i normalfall).

Slitsdurksteg, gavelmått

Vagnstycke, rekommenderat mått

Håldiameter Ø 14 mm för M12 skruv.

Slitsdurksteg, vagnstycke



Trappsteg TSD (slitsdurk)

Trappsteg TSD tillverkas av slitsdurk. Den tandade ovansidan ger extremt bra halkskydd.

Varmförzinkat utförande.

Format L x D (mm) Lagerförd Artikelnummer Vikt (kg/st)
501 x 130 X TSD05131 2,1
606 x 200 X TSD06201 3,2
696 x 200 X TSD07201 4,3
801 x 200 X TSD08201 4,9
696 x 260 X TSD07261 5,1
801 x 260 X TSD08261 5,7
906 x 260 X TSD09261 6,3
996 x 260 X TSD10261 7,0
1101 x 260 X TSD11261 7,7
1206 x 260 X TSD12261 8,3
1296 x 260 X TSD13261 8,9
1401 x 260 X TSD14261 9,5
906 x 300 X TSD09301 7,3
996 x 300 X TSD10301 8,0
1101 x 300 X TSD11301 8,7
1206 x 300 X TSD12301 9,4
Dessa produkter finns att tillgå:

Lagerfört

 

Måttbeställt

Trappsteg av slitsdurk
ZoomIn


Fästbult med mutter

Bult och mutter till steg och planer. Standardförpackning = 100 st/kartong.

Varmförzinkat utförande.

Dimension Lagerförd Artikelnummer Vikt
M12 x 25 X 16412251 0,05
M12 x 40 X 16412401 0,04

Produkthandbok

Broschyrer

Konstruktionshjälp


Sök efter bilder
   
Visa sida av 1

Resultat är filtrerat på: 

  • aw334.jpg

    aw334.jpg

    Trappsteg av slitsdurk

    2012-06-14


    Ingår i galleri:

    Trappsteg, slitsdurk

Välj galleri

Försäljning Sverige

Vilken säljare ska jag kontakta? (xxxxx)

Direktfax: 0371-344 78

Fredrik Albinsson

Direkttelefon: 0371-344 70

E-post: fredrik.albinsson@weland.se

Vcard: vCard

Mattias Andersson

Direkttelefon: 0371-344 07

E-post: mattias.andersson@weland.se

Vcard: vCard

Alexander Johnsson

Direkttelefon: 0371-344 49

E-post: alexander.johnsson@weland.se

Vcard: vCard

Jakob Josefsson

Direkttelefon: 0371-344 31

E-post: jakob.josefsson@weland.se

Vcard: vCard

Göran Lagesson

Direkttelefon: 0371-344 47

E-post: goran.lagesson@weland.se

Vcard: vCard

Stefan Lingtell

Direkttelefon: 0371-344 43

E-post: stefan.lingtell@weland.se

Vcard: vCard

Oscar Welandson

Direkttelefon: 0371-344 98

E-post: oscar.welandson@weland.se

Vcard: vCard

Johan Palm

Direkttelefon: 0371-344 69

E-post: johan.palm@weland.se

Vcard: vCard

Försäljning export

Direktfax: 0371-344 78

Jonas André

Direkttelefon: 0371-344 08

E-post: jonas.andre@weland.se

Vcard: vCard

Hans Larsson

Direkttelefon: 0371-344 03

E-post: hans.larsson@weland.se

Vcard: vCard