Trappsteg och planer

Weland tillverkar raka trappsteg och planer i gallerdurk, slitsdurk och lättdurk. Flertalet av stegen och planerna är lagerhållna för omgående leverans.

Trappstegen och planerna är som standard varmförzinkade.

Våra trappsteg och planer finns även i andra material och utföranden. (Se Specialsteg)


Gallerdurk

Trappsteg och planer i pressvetsad gallerdurk eller A-durk. Steg och planer finns lagerhållna i många storlekar.



Slitsdurk

Trappsteg och planer i slitsdurk är mycket halksäkra tack vare den tandade ovansidan.



Lättdurk

Trappstegen i lättdurk finns i fyra durktyper, tät, hålad, slitsad och perforerad. Välj durktyp efter användningsområde.


Produkthandbok

Broschyrer

Konstruktionshjälp


Sök efter bilder
   
Visa sida av 1

Resultat är filtrerat på: 

  • trappsteg4.jpg

    trappsteg4.jpg

    Trappsteg av lättdurk

    2006-01-04


    Ingår i galleri:

    Trappsteg, lättdurk

  • aw334.jpg

    aw334.jpg

    Trappsteg av slitsdurk

    2012-06-14


    Ingår i galleri:

    Trappsteg, slitsdurk

  • aw2511.jpg

    aw2511.jpg

    Trappsteg av gallerdurk

    2012-06-14


    Ingår i galleri:

    Trappsteg, gallerdurk

  • trappsteg2.jpg

    trappsteg2.jpg

    Trappsteg av gallerdurk

    2006-01-04


    Ingår i galleri:

    Trappsteg, gallerdurk

  • au1009.jpg

    au1009.jpg

    Trappsteg av lättdurk

    2012-06-14


    Ingår i galleri:

    Trappsteg, lättdurk

  • aw242.jpg

    aw242.jpg

    Strappsteg

    2006-01-04


    Ingår i galleri:

    Trappsteg, gallerdurk

  • trappsteg3.jpg

    trappsteg3.jpg

    2010-04-06


    Ingår i galleri:

    Trappsteg, lättdurk

  • aw1708.jpg

    aw1708.jpg

    Trappsteg av gallerdurk

    2012-06-14


    Ingår i galleri:

    Trappsteg, gallerdurk

Välj galleri

Försäljning Sverige

Vilken säljare ska jag kontakta? (xxxxx)

Direktfax: 0371-344 78

Fredrik Albinsson

Direkttelefon: 0371-344 70

E-post: fredrik.albinsson@weland.se

Vcard: vCard

Mattias Andersson

Direkttelefon: 0371-344 07

E-post: mattias.andersson@weland.se

Vcard: vCard

Alexander Johnsson

Direkttelefon: 0371-344 49

E-post: alexander.johnsson@weland.se

Vcard: vCard

Jakob Josefsson

Direkttelefon: 0371-344 31

E-post: jakob.josefsson@weland.se

Vcard: vCard

Göran Lagesson

Direkttelefon: 0371-344 47

E-post: goran.lagesson@weland.se

Vcard: vCard

Stefan Lingtell

Direkttelefon: 0371-344 43

E-post: stefan.lingtell@weland.se

Vcard: vCard

Oscar Welandson

Direkttelefon: 0371-344 98

E-post: oscar.welandson@weland.se

Vcard: vCard

Johan Palm

Direkttelefon: 0371-344 69

E-post: johan.palm@weland.se

Vcard: vCard

Försäljning export

Direktfax: 0371-344 78

Jonas André

Direkttelefon: 0371-344 08

E-post: jonas.andre@weland.se

Vcard: vCard

Hans Larsson

Direkttelefon: 0371-344 03

E-post: hans.larsson@weland.se

Vcard: vCard