Trappsteg

Trappsteg av spiraltrappor för inomhusbruk

Stegytan på trappstegen tillverkas vanligtvis i ek, eller plåt som beläggs med matta. Vi kan även tillverka stegytor på beställning av t.ex. andra träslag, betong, marmor, klinker och Terazzobetong.

Trappsteg trä

Som standard används massiv lamellimmad ek, 30 mm. Andra träslag som furu, björk, bok och ask kan också användas. Härdlackad alt. oljad yta.


Trappsteg slät plåt

Plåtsteg för beläggning av matta.


Trappsteg gråbetong

Stegyta av betong, 50 mm. Underrede av plåt. Levereras med finborstad stegyta, övriga sidor slätgjutna


Trappsteg terrazzobetong

Stegyta av Terrazzobetong, 50 mm. Underrede av plåt.


Trappsteg plåtlåda

Steg av plåtlåda för beläggning av exempelvis klinkers.


Produkthandbok

Broschyrer

Beställningsblanketter

Certifikat

Monteringsanvisningar

Skötselanvisningar

Övrigt


Sök efter bilder
   
Visa sida av 1

Resultat är filtrerat på: 

  • aw00003247.jpg

    aw00003247.jpg

    2014-09-09


    Ingår i galleri:

    Trappsteg

  • aw00000362.jpg

    aw00000362.jpg

    Svegab, Hordavägen 7, Växjö. Steg och plan, plåt för matta. Handledare Ø42. Lackerad NCS 9500.

    2004-12-03


    Ingår i galleri:

    Trappsteg

  • aw00002750.jpg

    aw00002750.jpg

    Spiraltrappa med betongsteg, valvräcke. Ekerö.

    2010-09-15


    Ingår i galleri:

    Trappsteg

  • aw00003127.jpg

    aw00003127.jpg

    2014-09-09


    Ingår i galleri:

    Trappsteg

  • aw00003248.jpg

    aw00003248.jpg

    2014-09-09


    Ingår i galleri:

    Trappsteg

  • aw00000268.jpg

    aw00000268.jpg

    Onsala sjöväg 12, Onsala. Varmförzinkad, steg och plan grå betong. 3 följare 30x3, handledare Ø42.

    2004-09-08


    Ingår i galleri:

    Trappsteg

  • aw00001869.jpg

    aw00001869.jpg

    2014-09-09


    Ingår i galleri:

    Trappsteg

  • aw00000347.jpg

    aw00000347.jpg

    Hotell Rådmannen, Alvesta. Steg, plan och räcke (Ø50} oljad ask. Grundmålad. Räckesfyllnad, följare 4 st 50x3

    2004-12-03


    Ingår i galleri:

    Trappsteg

  • aw00000361.jpg

    aw00000361.jpg

    2014-09-09


    Ingår i galleri:

    Trappsteg

Välj galleri

Försäljning Sverige

Vilken säljare ska jag kontakta? (xxxxx)

Direktfax: 0371-344 78

Fredrik Albinsson

Direkttelefon: 0371-344 70

E-post: fredrik.albinsson@weland.se

Vcard: vCard

Mattias Andersson

Direkttelefon: 0371-344 07

E-post: mattias.andersson@weland.se

Vcard: vCard

Alexander Johnsson

Direkttelefon: 0371-344 49

E-post: alexander.johnsson@weland.se

Vcard: vCard

Jakob Josefsson

Direkttelefon: 0371-344 31

E-post: jakob.josefsson@weland.se

Vcard: vCard

Göran Lagesson

Direkttelefon: 0371-344 47

E-post: goran.lagesson@weland.se

Vcard: vCard

Stefan Lingtell

Direkttelefon: 0371-344 43

E-post: stefan.lingtell@weland.se

Vcard: vCard

Oscar Welandson

Direkttelefon: 0371-344 98

E-post: oscar.welandson@weland.se

Vcard: vCard

Johan Palm

Direkttelefon: 0371-344 69

E-post: johan.palm@weland.se

Vcard: vCard

Simon Lundberg

Direkttelefon: 0371-344 28

E-post: simon.lundberg@weland.se

Vcard: vCard

Försäljning export

Direktfax: 0371-344 78

Jonas André

Direkttelefon: 0371-344 08

E-post: jonas.andre@weland.se

Vcard: vCard

Hans Larsson

Direkttelefon: 0371-344 03

E-post: hans.larsson@weland.se

Vcard: vCard