Handledare

Handledare spiraltrappa

Handledaren är som standard av rostfritt rör. Handledaren fästs till ståndarna med en klamma.

Handledare



Alternativa handledare

Extra handledare

Weland spiraltrappor för utrymning och industri kan även utrustas med extra handledare. Handledaren placeras under handledaren och den sätts på valfri höjd.

Alternativa handledare


Innerhandledare

Spiraltrappan kan även förses med en innerhandledare. Handledaren placeras på centrumröret.


Produkthandbok

Broschyrer

Filmer

Beställningsblanketter

Certifikat

Monteringsanvisningar

Övrigt


Sök efter bilder
   
Visa sida av 1

Resultat är filtrerat på: 

  • aw676.jpg

    aw676.jpg

    2011-10-10


    Ingår i galleri:

    Handledare

  • aw2780.jpg

    aw2780.jpg

    2011-09-28


    Ingår i galleri:

    Handledare

  • aw672.jpg

    aw672.jpg

    2014-08-26


    Ingår i galleri:

    Handledare

  • spiraltrapputrymning27_rgs90Stigsnas010.jpg

    spiraltrapputrymning27_rgs90Stigsnas010.jpg

    2010-04-13


    Ingår i galleri:

    Handledare

  • aw2060.jpg

    aw2060.jpg

    2011-09-28


    Ingår i galleri:

    Handledare

Välj galleri

Försäljning Sverige

Vilken säljare ska jag kontakta? (xxxxx)

Direktfax: 0371-344 78

Fredrik Albinsson

Direkttelefon: 0371-344 70

E-post: fredrik.albinsson@weland.se

Vcard: vCard

Mattias Andersson

Direkttelefon: 0371-344 07

E-post: mattias.andersson@weland.se

Vcard: vCard

Alexander Johnsson

Direkttelefon: 0371-344 49

E-post: alexander.johnsson@weland.se

Vcard: vCard

Jakob Josefsson

Direkttelefon: 0371-344 31

E-post: jakob.josefsson@weland.se

Vcard: vCard

Göran Lagesson

Direkttelefon: 0371-344 47

E-post: goran.lagesson@weland.se

Vcard: vCard

Stefan Lingtell

Direkttelefon: 0371-344 43

E-post: stefan.lingtell@weland.se

Vcard: vCard

Oscar Welandson

Direkttelefon: 0371-344 98

E-post: oscar.welandson@weland.se

Vcard: vCard

Johan Palm

Direkttelefon: 0371-344 69

E-post: johan.palm@weland.se

Vcard: vCard

Försäljning export

Direktfax: 0371-344 78

Jonas André

Direkttelefon: 0371-344 08

E-post: jonas.andre@weland.se

Vcard: vCard

Hans Larsson

Direkttelefon: 0371-344 03

E-post: hans.larsson@weland.se

Vcard: vCard