Specialtrappor

Specialltrappor är trappor som frångår Weland standard. Dessa trappor specialtillverkas i en rad olika utföranden och kombinationer efter beställning.


Spiraltrappor special

Spiraltrappor kan tillverkas med steg som går ut mot angränsande väggar.

Spiraltrappor med extra kraftigt centrumrör.

Läs mer »



Kombitrappor

Weland kombitrappor är en kombination av en rak trappa och en spiraltrappa. Dessa tillverkas och kombineras efter dina behov.

Läs mer »



Svängda trappor

Trappor med svängda vangstycken. Radie, stegbredd och andra data är i princip valfria.

Läs mer »



Vindeltrappor

Vindeltrappor med svängda vangstycken. Steg och räcke i samma kombinationsmöjligheter som för spiraltrappor.

Läs mer »



Sök efter bilder
   
Visa sida av 1

Resultat är filtrerat på: 

  • aw2813.jpg

    aw2813.jpg

    2011-09-29


    Ingår i galleri:

    Svängda trappor

  • specialtrappor4_aw1117.jpg

    specialtrappor4_aw1117.jpg

    2010-04-12


    Ingår i galleri:

    Kombitrappor

  • specialtrappor1_aw1470.jpg

    specialtrappor1_aw1470.jpg

    2010-04-12


    Ingår i galleri:

    Vindeltrappor

  • specialtrappor2_aw678.jpg

    specialtrappor2_aw678.jpg

    2010-04-12


    Ingår i galleri:

    Spiraltrappor special

  • aw00003067.jpg

    aw00003067.jpg

    2014-10-14


    Ingår i galleri:

    Vindeltrappor

  • kombitrappa.jpg

    kombitrappa.jpg

    2011-09-30


    Ingår i galleri:

    Kombitrappor

  • aw00001267.jpg

    aw00001267.jpg

    2014-10-14


    Ingår i galleri:

    Spiraltrappor special

  • aw00000677.jpg

    aw00000677.jpg

    2014-10-14


    Ingår i galleri:

    Spiraltrappor special

  • aw00002725.jpg

    aw00002725.jpg

    2014-10-14


    Ingår i galleri:

    Spiraltrappor special

Välj galleri

Försäljning Sverige

Vilken säljare ska jag kontakta? (xxxxx)

Direktfax: 0371-344 78

Fredrik Albinsson

Direkttelefon: 0371-344 70

E-post: fredrik.albinsson@weland.se

Vcard: vCard

Mattias Andersson

Direkttelefon: 0371-344 07

E-post: mattias.andersson@weland.se

Vcard: vCard

Alexander Johnsson

Direkttelefon: 0371-344 49

E-post: alexander.johnsson@weland.se

Vcard: vCard

Jakob Josefsson

Direkttelefon: 0371-344 31

E-post: jakob.josefsson@weland.se

Vcard: vCard

Göran Lagesson

Direkttelefon: 0371-344 47

E-post: goran.lagesson@weland.se

Vcard: vCard

Stefan Lingtell

Direkttelefon: 0371-344 43

E-post: stefan.lingtell@weland.se

Vcard: vCard

Björn Sandwall

Direkttelefon: 0371-344 67

E-post: bjorn.sandwall@weland.se

Vcard: vCard

Oscar Welandson

Direkttelefon: 0371-344 98

E-post: oscar.welandson@weland.se

Vcard: vCard

Johan Palm

Direkttelefon: 0371-344 69

E-post: johan.palm@weland.se

Vcard: vCard

Försäljning export

Direktfax: 0371-344 78

Jonas André

Direkttelefon: 0371-344 08

E-post: jonas.andre@weland.se

Vcard: vCard

Hans Larsson

Direkttelefon: 0371-344 03

E-post: hans.larsson@weland.se

Vcard: vCard