Vangstycken

Rak trappa

Standardvangstycken

WUC-profil

Weland raka trappor standard tillverkas med vangstycken av WUC-profil. Profilen är framtagen för att ge stabila trappor och samtidigt låg vikt.

Dimensioner vangstyckesprofil WUC

Vangstycke av WUC-profil



Alternativa vangstycken

Plattstång och U-balk

Weland tillverkar även vangstycken av plattstång eller U-balk. Plattstång och U-balk används när inte WUC-profil kan användas i trapplöpet.

Vangstycke


Mittvangstycke

Mittvangstycken används vid extra breda trappor. På mittvangstycket kan även ett räcke placeras för att få en säker rak trappa när man tar sig upp och ned.


Produkthandbok

Broschyrer

Beställningsblanketter

Konstruktionshjälp

Certifikat

Skötselanvisningar


Sök efter bilder
   
Visa sida av 1

Resultat är filtrerat på: 

  • rakatrappor8_aw592.jpg

    rakatrappor8_aw592.jpg

    2010-04-12


    Ingår i galleri:

    Vangstycken

  • rakatrappor17_aw1617.jpg

    rakatrappor17_aw1617.jpg

    2010-04-12


    Ingår i galleri:

    Vangstycken

  • aw00002885.jpg

    aw00002885.jpg

    2014-09-16


    Ingår i galleri:

    Vangstycken

  • aw2367.jpg

    aw2367.jpg

    2012-06-20


    Ingår i galleri:

    Vangstycken

  • aw00003321.jpg

    aw00003321.jpg

    2014-09-16


    Ingår i galleri:

    Vangstycken

Välj galleri

Försäljning Sverige

Vilken säljare ska jag kontakta? (xxxxx)

Direktfax: 0371-344 78

Fredrik Albinsson

Direkttelefon: 0371-344 70

E-post: fredrik.albinsson@weland.se

Vcard: vCard

Mattias Andersson

Direkttelefon: 0371-344 07

E-post: mattias.andersson@weland.se

Vcard: vCard

Alexander Johnsson

Direkttelefon: 0371-344 49

E-post: alexander.johnsson@weland.se

Vcard: vCard

Jakob Josefsson

Direkttelefon: 0371-344 31

E-post: jakob.josefsson@weland.se

Vcard: vCard

Göran Lagesson

Direkttelefon: 0371-344 47

E-post: goran.lagesson@weland.se

Vcard: vCard

Stefan Lingtell

Direkttelefon: 0371-344 43

E-post: stefan.lingtell@weland.se

Vcard: vCard

Oscar Welandson

Direkttelefon: 0371-344 98

E-post: oscar.welandson@weland.se

Vcard: vCard

Johan Palm

Direkttelefon: 0371-344 69

E-post: johan.palm@weland.se

Vcard: vCard

Försäljning export

Direktfax: 0371-344 78

Jonas André

Direkttelefon: 0371-344 08

E-post: jonas.andre@weland.se

Vcard: vCard

Hans Larsson

Direkttelefon: 0371-344 03

E-post: hans.larsson@weland.se

Vcard: vCard