Planer

Planer till raka trappor

Planer standard

Standardplaner TH6 tillverkas av pressvetsad gallerdurk med maskviddsöppning c/c 33 x 75 mm.

TH6-S tillverkas av samma gallerdurkstyp men har en säkerhetsframkant som tydligt markerar framkanten och dessutom ger ökat halkskydd.

Planerna finns med standarddjupen 500, 700 och 1000 mm i varmförzinkat utförande. Specialplaner kan tillverkas enligt kundönskemål.
Måttuppgifter för planer.


TH6

Plan TH6

Gallerdurksplan med maskviddsöppning c/c 33 x 75 mm.

Storlekar planer TH6

TH6-S

Plan TH6-S

Gallerdurksplan med säkerhetsframkant och en maskviddsöppning på c/c 33 x 75 mm.

Storlekar planer TH6-S



Alternativa planer

Plan/vändplan

Valfri utformning av plan, vändplan, plan 90° åt sidan m.fl. tillverkas på beställning. Planet kan även byggas ut till en plattform/balkong.


Balkonger

Balkonger tillverkas i önskad storlek och förses med erforderliga räcken och stag. Är planerna mycket stora tillverkas de i sektioner för att underlätta montaget.


Produkthandbok

Broschyrer

Beställningsblanketter

Konstruktionshjälp

Certifikat

Skötselanvisningar


Sök efter bilder
   
Visa sida av 1

Resultat är filtrerat på: 

  • aw2046.jpg

    aw2046.jpg

    2012-06-20


    Ingår i galleri:

    Planer

  • aw1279.jpg

    aw1279.jpg

    2012-06-20


    Ingår i galleri:

    Planer

  • aw1620_110223.jpg

    aw1620_110223.jpg

    2012-06-20


    Ingår i galleri:

    Planer

Välj galleri

Försäljning Sverige

Vilken säljare ska jag kontakta? (xxxxx)

Direktfax: 0371-344 78

Fredrik Albinsson

Direkttelefon: 0371-344 70

E-post: fredrik.albinsson@weland.se

Vcard: vCard

Mattias Andersson

Direkttelefon: 0371-344 07

E-post: mattias.andersson@weland.se

Vcard: vCard

Alexander Johnsson

Direkttelefon: 0371-344 49

E-post: alexander.johnsson@weland.se

Vcard: vCard

Jakob Josefsson

Direkttelefon: 0371-344 31

E-post: jakob.josefsson@weland.se

Vcard: vCard

Göran Lagesson

Direkttelefon: 0371-344 47

E-post: goran.lagesson@weland.se

Vcard: vCard

Stefan Lingtell

Direkttelefon: 0371-344 43

E-post: stefan.lingtell@weland.se

Vcard: vCard

Oscar Welandson

Direkttelefon: 0371-344 98

E-post: oscar.welandson@weland.se

Vcard: vCard

Johan Palm

Direkttelefon: 0371-344 69

E-post: johan.palm@weland.se

Vcard: vCard

Försäljning export

Direktfax: 0371-344 78

Jonas André

Direkttelefon: 0371-344 08

E-post: jonas.andre@weland.se

Vcard: vCard

Hans Larsson

Direkttelefon: 0371-344 03

E-post: hans.larsson@weland.se

Vcard: vCard