Handledare

I standardutförandet är handledaren integrerad i räcket.

Rak trappa


Alternativa handledare

Handledare

Rund eller rektangulär trähandledare tillverkas efter dina önskemål. Handledaren är i massivt trä och kan fås i flera olika träslag.


Extra handledare

Weland raka trappor kan även utrustas med extra handledare. Den placeras under ordinarie handledare och sätts på valfri höjd.


Ledstång

Trapporna kan förses med ledstång av rör eller trä med ledstångskrokar.

 


Produkthandbok

Broschyrer

Beställningsblanketter

Konstruktionshjälp

Certifikat

Skötselanvisningar


Sök efter bilder
   
Visa sida av 1

Resultat är filtrerat på: 

  • aw00002553.jpg

    aw00002553.jpg

    2014-09-25


    Ingår i galleri:

    Handledare

  • aw2741.jpg

    aw2741.jpg

    2012-06-20


    Ingår i galleri:

    Handledare

Välj galleri

Försäljning Sverige

Vilken säljare ska jag kontakta? (xxxxx)

Direktfax: 0371-344 78

Fredrik Albinsson

Direkttelefon: 0371-344 70

E-post: fredrik.albinsson@weland.se

Vcard: vCard

Mattias Andersson

Direkttelefon: 0371-344 07

E-post: mattias.andersson@weland.se

Vcard: vCard

Alexander Johnsson

Direkttelefon: 0371-344 49

E-post: alexander.johnsson@weland.se

Vcard: vCard

Jakob Josefsson

Direkttelefon: 0371-344 31

E-post: jakob.josefsson@weland.se

Vcard: vCard

Göran Lagesson

Direkttelefon: 0371-344 47

E-post: goran.lagesson@weland.se

Vcard: vCard

Stefan Lingtell

Direkttelefon: 0371-344 43

E-post: stefan.lingtell@weland.se

Vcard: vCard

Oscar Welandson

Direkttelefon: 0371-344 98

E-post: oscar.welandson@weland.se

Vcard: vCard

Johan Palm

Direkttelefon: 0371-344 69

E-post: johan.palm@weland.se

Vcard: vCard

Försäljning export

Direktfax: 0371-344 78

Jonas André

Direkttelefon: 0371-344 08

E-post: jonas.andre@weland.se

Vcard: vCard

Hans Larsson

Direkttelefon: 0371-344 03

E-post: hans.larsson@weland.se

Vcard: vCard