Fällbrygga

Används främst vid petroleum- och kemiska industrier. Fällbryggan, som är ledad, består av ett antal gallerdurkssteg med specialvangar, gummiklädda stödbågar, räcke på båda sidor samt fästen. Två stycken dämpare på sidan gör bryggan lätthanterad.

Fällbryggan levereras hopmonterad och lagerhålles med 3, 4, 5 och 6 steg. Varmförzinkat utförande.



Fällbrygga Fällbrygga Fällbrygga

Antal steg Art.nr. A1-mått (mm) A2-mått (mm) A3-mått (mm) H1-mått (mm) H2-mått (mm) Största bredd Vikt (kg)
3 steg 181310101 373 830 756 637 289 825 37,0
4 steg 181410101 455 1070 874 862 391 825 41,0
5 steg 181510101 537 1310 1131 1088 492 825 45,0
6 steg 181610101 619 1550 1408 1314 594 825 49,0

Sök efter bilder
   
Visa sida av 1

Resultat är filtrerat på: 

  • aw00002886.jpg

    aw00002886.jpg

    2013-03-05


    Ingår i galleri:

    Fällbryggor

Välj galleri

Försäljning Sverige

Vilken säljare ska jag kontakta? (xxxxx)

Direktfax: 0371-344 78

Fredrik Albinsson

Direkttelefon: 0371-344 70

E-post: fredrik.albinsson@weland.se

Vcard: vCard

Mattias Andersson

Direkttelefon: 0371-344 07

E-post: mattias.andersson@weland.se

Vcard: vCard

Alexander Johnsson

Direkttelefon: 0371-344 49

E-post: alexander.johnsson@weland.se

Vcard: vCard

Jakob Josefsson

Direkttelefon: 0371-344 31

E-post: jakob.josefsson@weland.se

Vcard: vCard

Göran Lagesson

Direkttelefon: 0371-344 47

E-post: goran.lagesson@weland.se

Vcard: vCard

Stefan Lingtell

Direkttelefon: 0371-344 43

E-post: stefan.lingtell@weland.se

Vcard: vCard

Oscar Welandson

Direkttelefon: 0371-344 98

E-post: oscar.welandson@weland.se

Vcard: vCard

Johan Palm

Direkttelefon: 0371-344 69

E-post: johan.palm@weland.se

Vcard: vCard

Försäljning export

Direktfax: 0371-344 78

Jonas André

Direkttelefon: 0371-344 08

E-post: jonas.andre@weland.se

Vcard: vCard

Hans Larsson

Direkttelefon: 0371-344 03

E-post: hans.larsson@weland.se

Vcard: vCard