Kontrollmätning

Kontrollmätning

 

Vår avdelning för kvalitetskontroll har till sitt förfogande mätutrustning av absolut högsta klass.

I vårt mätrum har vi bland annat en CMM-mätutrustning av imponerande mått. Det massiva mätbordet av sten är hela 5 x 2 meter och väger 19 ton. Vi kan mäta detaljer i storlek upp till 4 x 1,5 meter med noggrannhet på 3,5 my + L/300.

Utöver CMM-utrustningen har vi även olika typer av mätarmar för lite enklare mätningar.

Kontakta oss för mer information!


Produkthandbok

Broschyrer

 

Laserskärning

Laserskärning

Datum:
2016-10-11
Antal sidor:
28
Keywords:
Laserskärning; Perforering; Perforeringslinje; Laserskärning i plåt; Laserskärning i rör; Jumbo rörlaser; Gasskärning; Plasmaskärning; Vattenskärning; Stansning; Nibbling; Bockning; Planriktning; Skärande bearbetning; Robotsvetsning; Svetsning; Kontrollmätning; Varmförzinkning; Målning; Weland AB
Filtyp:
pdf

Relaterade länkar

Filmer


Sök efter bilder
   
Visa sida av 1

Resultat är filtrerat på: 

  • aw3291.jpg

    aw3291.jpg

    2013-08-28


    Ingår i galleri:

    Kontrollmätning

  • aw00005284.jpg

    aw00005284.jpg

    2016-01-27


    Ingår i galleri:

    Kontrollmätning

  • platbearbetning8_4710.jpg

    platbearbetning8_4710.jpg

    2010-04-12


    Ingår i galleri:

    Kontrollmätning

  • aw3292.jpg

    aw3292.jpg

    2013-08-28


    Ingår i galleri:

    Kontrollmätning

  • aw3293.jpg

    aw3293.jpg

    2013-08-28


    Ingår i galleri:

    Kontrollmätning

  • aw00005285.jpg

    aw00005285.jpg

    2016-01-27


    Ingår i galleri:

    Kontrollmätning

Välj galleri

Försäljning laser/lego

Direktfax: 0371-344 85

Lars Kennethsson

Direkttelefon: 0371-344 42

Mobiltelefon: 0734-42 54 42

E-post: lars.kennethsson@weland.se

Vcard: vCard

Sophie Albinsson

Direkttelefon: 0371-344 58

Mobiltelefon: 0734-42 54 58

E-post: sophie.albinsson@weland.se

Vcard: vCard

Ola Forsberg

Direkttelefon: 0371-344 45

Mobiltelefon: 0734-42 57 45

E-post: ola.forsberg@weland.se

Vcard: vCard

Marcus Johansson

Direkttelefon: 0371-344 48

Mobiltelefon: 0734-42 54 38

E-post: marcus.johansson@weland.se

Vcard: vCard

Christoffer Tegnhammar

Mobiltelefon: 0734-42 54 25

E-post: christoffer.tegnhammar@weland.se

Vcard: vCard

Peter Sköld

Direkttelefon: 0371-344 40

Mobiltelefon: 0734-42 54 40

E-post: peter.skold@weland.se

Vcard: vCard

Isak Bengtsson

Mobiltelefon: 0734-42 54 45

E-post: isak.bengtsson@weland.se

Vcard: vCard

Jörgen Petersson

Mobiltelefon: 0734-42 54 59

E-post: Jorgen.Petersson@weland.se

Vcard: vCard