Aluminiumgaller

Aluminiumgaller

Weland aluminiumgaller är ett lätt och stabilt galler som används i miljöer där det ställs speciella krav.

Aluminiumgallrets bär- och stödstänger tillverkas i aluminiumkvalitén
EN AW-5754.

Bär- och stödstänger av plattstång sätts samman i utförande som A-durk.

Som standard är maskvidden c/c 22 x 22 mm och 33 x 11 mm, men även andra maskvidder kan tillverkas på begäran.

Aluminiumdurk har alltid kantstänger runt om i samma höjd som bärstängerna.

Ingjutningsramar

Lagerförda ingjutningsramar finns anpassade till Aluminiumgaller.

 

Aluminiumgaller, maskvidder och vikter
Gallertyp Maskvidd c/c (mm)(AxB) Bärstångs-dimension (C) Vikt(kg/m²) Max. spännvidd*
A22x22 22 x 22 25/2 9,8 850
A22x22 22 x 22 30/2 10,8 1050
A22x22 22 x 22 25/3 12,4 1000
A22x22 22 x 22 30/3 14,3 1200
A33x11 33 x 11 25/2 9,2 750
A33x11 33 x 11 30/2 10,6 900
A33x11 33 x 11 25/3 12,0 850
A33x11 33 x 11 30/3 13,2 1050
*Gäller för gångtrafik 5 kN.

Dessa produkter finns att tillgå:

Lagerfört

 

Måttbeställt

Aluminiumgaller
ZoomIn
Aluminiumgaller
ZoomIn

Produkthandbok

Broschyrer

Certifikat

Övrigt


Sök efter bilder
   
Visa sida av 1

Resultat är filtrerat på: 

  • gallerdurk_203975.jpg

    gallerdurk_203975.jpg

    2010-03-31


    Ingår i galleri:

    Aluminiumgaller

Välj galleri

Försäljning Sverige

Vilken säljare ska jag kontakta? (xxxxx)

Direktfax: 0371-344 78

Fredrik Albinsson

Direkttelefon: 0371-344 70

E-post: fredrik.albinsson@weland.se

Vcard: vCard

Mattias Andersson

Direkttelefon: 0371-344 07

E-post: mattias.andersson@weland.se

Vcard: vCard

Alexander Johnsson

Direkttelefon: 0371-344 49

E-post: alexander.johnsson@weland.se

Vcard: vCard

Jakob Josefsson

Direkttelefon: 0371-344 31

E-post: jakob.josefsson@weland.se

Vcard: vCard

Göran Lagesson

Direkttelefon: 0371-344 47

E-post: goran.lagesson@weland.se

Vcard: vCard

Stefan Lingtell

Direkttelefon: 0371-344 43

E-post: stefan.lingtell@weland.se

Vcard: vCard

Oscar Welandson

Direkttelefon: 0371-344 98

E-post: oscar.welandson@weland.se

Vcard: vCard

Johan Palm

Direkttelefon: 0371-344 69

E-post: johan.palm@weland.se

Vcard: vCard

Försäljning export

Direktfax: 0371-344 78

Jonas André

Direkttelefon: 0371-344 08

E-post: jonas.andre@weland.se

Vcard: vCard

Hans Larsson

Direkttelefon: 0371-344 03

E-post: hans.larsson@weland.se

Vcard: vCard