Gångbrygga, sammansvetsad

Weland tillverkar gångbryggor, gångbroar, gångbanor, körbara ramper m.m. Gångbryggan tillverkas i varmförzinkat stål som standard.

Utöver den lagerhållna gångbryggan typ Flex tillverkar Weland på beställning även sammansvetsade gångbryggor av gallerdurk med tillhörande räcken enligt ett modulsystem, som ger enkelt och snabbt montage.

Gångbanan består av gallerdurk som svetsas till vangstycken av plattstänger, vilka även utgör sparklist. Skarvning sker med bultförband.

Räcket levereras i lösa delar som bultas ihop vid montage.

Weland kan även tillverka gångbryggor i större och kraftigare dimensioner för att klara dina önskemål. Kontakta vårt projekteringskontor som hjälper dig med dimensionering, uppritning och projektering av din gångbrygga.

Alla komponenter till gångbryggan är som standard varmförzinkade.



Sök efter bilder
   
Visa sida av 1

Resultat är filtrerat på: 

  • s122b9_aw3299.jpg

    s122b9_aw3299.jpg

    2013-01-09


    Ingår i galleri:

    Gångbrygga, sammansvetsad

  • aw00003420.jpg

    aw00003420.jpg

    2013-03-05


    Ingår i galleri:

    Gångbrygga, sammansvetsad

  • aw00004189.jpg

    aw00004189.jpg

    2016-06-14


    Ingår i galleri:

    Gångbrygga, sammansvetsad

  • aw2494.jpg

    aw2494.jpg

    2013-01-09


    Ingår i galleri:

    Gångbrygga, sammansvetsad

  • aw00002492.jpg

    aw00002492.jpg

    2013-03-05


    Ingår i galleri:

    Gångbrygga, sammansvetsad

  • aw00003414.jpg

    aw00003414.jpg

    2013-03-05


    Ingår i galleri:

    Gångbrygga, sammansvetsad

  • gangbanor1_aw1039.jpg

    gangbanor1_aw1039.jpg

    Gångbrygga ut till rak trappa

    2010-04-12


    Ingår i galleri:

    Gångbrygga, sammansvetsad

  • aw00003451.jpg

    aw00003451.jpg

    2016-06-14


    Ingår i galleri:

    Gångbrygga, sammansvetsad

  • gangbanor3_s122_b3.jpg

    gangbanor3_s122_b3.jpg

    Gångbryggor vid transportband

    2010-04-12


    Ingår i galleri:

    Gångbrygga, sammansvetsad

Välj galleri

Försäljning Sverige

Vilken säljare ska jag kontakta? (xxxxx)

Direktfax: 0371-344 78

Fredrik Albinsson

Direkttelefon: 0371-344 70

E-post: fredrik.albinsson@weland.se

Vcard: vCard

Mattias Andersson

Direkttelefon: 0371-344 07

E-post: mattias.andersson@weland.se

Vcard: vCard

Alexander Johnsson

Direkttelefon: 0371-344 49

E-post: alexander.johnsson@weland.se

Vcard: vCard

Jakob Josefsson

Direkttelefon: 0371-344 31

E-post: jakob.josefsson@weland.se

Vcard: vCard

Göran Lagesson

Direkttelefon: 0371-344 47

E-post: goran.lagesson@weland.se

Vcard: vCard

Stefan Lingtell

Direkttelefon: 0371-344 43

E-post: stefan.lingtell@weland.se

Vcard: vCard

Oscar Welandson

Direkttelefon: 0371-344 98

E-post: oscar.welandson@weland.se

Vcard: vCard

Johan Palm

Direkttelefon: 0371-344 69

E-post: johan.palm@weland.se

Vcard: vCard

Simon Lundberg

Direkttelefon: 0371-344 28

E-post: simon.lundberg@weland.se

Vcard: vCard

Försäljning export

Direktfax: 0371-344 78

Jonas André

Direkttelefon: 0371-344 08

E-post: jonas.andre@weland.se

Vcard: vCard

Hans Larsson

Direkttelefon: 0371-344 03

E-post: hans.larsson@weland.se

Vcard: vCard